خرابی در هارد دیسکهای جدید سیگیت و مکستور و بازیابی اطلاعات

Posted by مدیر وبلاگon ژانویه 28, 2011

شرکت Seagate که تولید کننده هاردهای DiamondMax22 و Barracuda 7200.11 است به تازگی لیستی از هاردهای مشکل دار خودرا منتشر نموده. مشکل این هاردها شناخته نشدن بعد از مدتی کار کردن میباشد.

 

 

لیست هاردهای مشکل دار Seagate و Maxtor

 

 

اکثرهارددیسکهای این خانواده موجود در بازار ایران مدلهای STM3500320AS که 500 گیگا بایت و STM31000340AS که 1000 گیگابایت از مکستور و ST3500320AS که 500 گیگابایت و ST31000340AS که 1000 گیگابایت از سیگیت هستند.

مطلب بسیار مهم درباره بازیابی اطلاعات این هارد دیسکها:

از آنجایی که این مشکل ازقسمت SMART و DEFECT LIST این هارددیسکها ناشی میشود به هیچ عنوان از روشهای پیشنهادی توسط افراد غیر متخصص استفاده نکنید. اگر DEFECT LIST هارد دیسکها از بین برود یا تبدیل به صفر شود میتواند باعث از بین رفتن کلی اطلاعات شود.در روشهایی که پیشنهاد شده به این نکته اشاره شده که ارتباط بین برد و هارد باید در حالتی که برد روشن است قطع شود. این نکته بسیار خطرناکی است. چون میتواند باعث سوختن برد یا بدلیل کنترل نکردن هد هارد و صفحه های داخلی که اطلاعات روی آنها قرار دارد می تواند باعث شود که هد در منطقه PARK قرار نگیرد و خرابی صحفه های داخلی را در پی داشته باشد.

برای بازیابی اطلاعات این هارد دیسکها احتیاج به تعویض برد نیست و با تعوبض برد و آشنایی نداشتن به مشخصات فنی هاردها باعث خرابی هد هارددیسک خواهد شد.

با تلاش مستمر و بهره گیری از تکـنولـوژی روز در زمینه بازیابی اطلاعات هارددیسکـهای جدید Maxtor,Seagate
مدلهای (DiamonMax 22 & Barracuda 7200.11) که شـناخته نمی شوند پیشـرفت بسـیاری کسـب کـردیم .

تا حـدی که توانسـته ایم 100% اینگونه هارد دیسکها را بازیابی نماییم.

 

۵ CommentsPosted in دسته‌بندی نشده

۵ comments to "خرابی در هارد دیسکهای جدید سیگیت و مکستور و بازیابی اطلاعات"

 1. مهدی می‌گه:

  سلام.من هد هاردم خراب شده.صدای بدی میداد و من بازش کردم.به طور اتفاقی دستم به هد خورد و کج شد.اومدم صافش کنم که زدم شکستمش.حالا موندم که چه کارش کنم؟؟؟درست میشه؟اگه میشه با چه هزینه ای؟؟و اگر نمیشه آیا اطلاعاتش بازیابی میشه؟تو رو خدا کمکم کنید.

  • مدیر وبلاگ می‌گه:

   سلام

   متاسفانه کارهای انجام شده صدمات فیزیکی شدیدی به هارد وارد کرده است و احتمال بازیابی در چنین شرایطی کمتر از 50% میباشد . برای برسی نیاز به هارد دیسک داریم.

 2. مهدی می‌گه:

  راستی مدل هارد من maxtor – diamondmax 22 – STM3320614AS هست.

 3. م می‌گه:

  با سلام من با توجه به توضیحاتی که دادید یک هارد 500 با مدلstm3500320as دارم که جز این لیست هست حالا با این هارد چیکار کنم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

     

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>